Relaxační hypnóza

Co je technika HLUBOKÉ RELAXAČNÍ HYPNÓZY?

Je to progresivní svalová a duševní relaxace, která může být použita k uklidnění mysli a uvolnění těla. Obecným výsledkem současného životního stylu je chronický stres a jeho důsledky. Nejčistší protilátkou pro stres je HLUBOKÁ RELAXACE těla i mysli.

Bohužel je tento pojem cizí nebo špatně srozumitelný pro většinu z nás.  Hluboká  hypnotická relaxace může být dramaticky účinná pro zmírnění symptomů, jako je zánět, úzkost a svalové napětí. Může se stát životasérem při řešení stresu a životních krizí. Když se relaxační hypnotická cvičení kombinují s pozitivně vedenými představami – sugescemi, může to výrazně zlepšit naši schopnost pracovat na optimálních úrovních, při řešení některých největších výzev v životě.

Uvolněním napětí, relaxačními technikami zlepšuje krevní oběh a urychluje hojení. Techniku relaxační hypnózy nemusí podstupoval jen ti, kteří trpí stresem, úzkostmi, depresemi, nemocemi…

Je vhodná pro vaši tělesnou a duševní relaxaci současně jako jóga, masáž, sport a další jiné aktivity.

Zbavte se předsudků o hypnóze a využijte možnosti obohatit svůj život o další variantu zdravého životního stylu.

  • Naučíte se všímat rozdílu mezi napětím a uvolněním a zaměříte svůj fokus jen na své tělo a mysl.
  • Naučíte se Diafragmatickému dýchání, které zahrnuje hluboké a pomalé břišní dýchání spojené s vědomým pokusem o uvolnění napětí během výdechu.
  • Při relaxační hypnóze můžete využít předem domluvených sugestivních návrhů na relaxaci, pohodu, pozitivní změny atd.
  • Můžete pozitivně nastavit vaše podvědomé vnímání budoucnosti (splnění svých přání a představ).
  • Uvolníte stresovou zátěž.
  • Vizualizace a zobrazovací techniky zahrnují vyvolání uvolněného stavu, po němž následuje vývoj vizuálního obrazu, jako je příjemná scéna, která zvyšuje smysl pro uvolnění. Tyto snímky mohou být vytvořeny ve spolupráci s klientem. V kontextu tohoto relaxačního prostředí si klient může pod vedením terapeuta představit zvládání stresu v budoucnosti a řízeně tak nastavit své prožívání a chování.
  • Během hluboké relaxace je duševní stav, do kterého vstoupíte, podobný stavu malého dítěte, které je velmi vnímavé ke slovům, které slyší.